Skip to content


Koniec urlopu

W zeszłym tygodniu, w związku z urlopem, wybrałem się na gościnne występy w okolice Krakowa. Razem z Klaudią piliśmy browarki na krakowskim rynku, zwiedzaliśmy żydowski Kazimierz, przemierzaliśmy tunele w Wieliczce i witaliśmy Beńka. Po powrocie i chwili namysłu stwierdzam co następuje:

Po pierwsze trójmiasto jest zwykłą dziurą w porównaniu do Krakowa. Nie ma gdzie usiąść, nie ma gdzie się pobawić, drożyzna straszna, ogólnie tandeta i chała. Gdyby nie fakt że mamy tutaj morze to myślę że pies z kulawą nogą by nas nie odwiedził.

Po drugie nakopałbym w cztery litery ludziom odpowiedzialnym za spóźnienie Beńka (mówię tu o spóźnionym przyjeździe do Krakowa) – gdy rozpoczynaliśmy oczekiwanie na papieża było jeszcze dość jasno, niestety po godzinie już tak jasno nie było i mój aparat fotograficzny zaczął mieć problemy z robieniem zdjęć. Konkretniej rzecz ujmując: aby cokolwiek było widać na zdjęciu potrzebny był dłuższy czas naświetlania, a skoro czas naświetlania był dłuższy to poruszające się obiekty zostawiały smugi. Canony mają to do siebie że czas ładowania lampy błyskowej jest dość długi, więc mógłbym zrobić tylko jedno zdjęcie. Zamiast tego mam całą masę zdjęć kolorowych smug (dwie są nawet podobne do Beńka).

Po trzecie polecam wszystkim programik Picasa – służy on do organizowania zdjęć, jest dostępny w pakiecie google. Można nim łatwo, szybko i przyjemnie podretuszować zdjęcia (co najważniejsze – bez modyfikowania oryginałów), zgrać je na płyte, zrobić z nich kolaż lub galerię do publikacji w necie.

Po czwarte zamierzam zamienić rosetta.null-zero.com na mój techblog (oczywiście tylko częściowo) – będę dzielił się z Wami różnymi ciekawostkami z sieci o tematyce dotyczącej tworzenia portali oraz programowania. Jeżeli ktoś to będzie czytał to pomyślę nad zmianą prezentacji (inny CMS?). Krótko mówiąc: pierdółki dla programistów i web-developerów.

Po piąte cały czas organizuję nagrody do naszego konkursu dotyczącego Rosetty- idzie mi to jak po grudzie ale do następnego tygodnia postaram się to załatwić. Nagroda główna już jest i zaręczam Wam że warto będzie o nią powalczyć.

Po szóste wciąż poszukuję ludzi z dostępem do mocnych kompów (XEON roxx!) :D

Posted in TechBlog.


One Response

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. hrbmx says

    pozazdrościć!!!Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.

« »