Skip to content


Ciekawe komiksy

Ostatnio znalazłem dwa bardzo ciekawe tytuły, oba ze stajni IMAGE.

Pierwszy z nich to DEATH DEALER Franka Frazetty. Tytułowy bohater jest siłą przyrody mająca za zadanie szerzenie śmierci wśród żyjących. Z oryginalnej wersji wiemy, że Death Dealer to tak naprawdę hełm który wymaga “nosiciela” – ofiare. Oryginał nie był zbyt dobry – czarny rycerz jeździł dookoła i mordował co mu pod miecz podeszło, jednak nowa wersja opowiada bardzo ciekawą historię. Ponadto kreska jest niesamowita. Tego samego autora sa tez SWAMP DEMON oraz DARK KINGDOM.

death dealer

Drugi z komiksów to ASTOUNDING WOLF-MAN. Opowiada on historię człowieka pogryzionego przez wilkołaka. Nie muszę chyba tłumaczyć że gościowi wyrastają od czasu do czasu kły, futro i pazury. Dzięki pomocy nieznajomego wampira udaje mu się opanować przemiany, jednak… skutki tej znajomości są fatalne. Muszę przyznać, że jest to jeden z NAJLEPSZYCH komiksów które do tej pory czytałem. Po pierwsze świetnie narysowany – lekko, nowocześnie, barwnie. Po drugie fabuła, po początkowych zgrzytach (nie przepadam za stadem superherosów fruwających po mieście), rozwija się w naprawdę ciekawy sposób (dobra, przyznaje że opadła mi szczęka). Myślę że warto sięgnąć po tą pozycje.

Oba powyższe komiksy można znaleźć w sieci torrent. Najlepszym miejscem jest piratebay. Pomimo tego zachęcam do kupna oryginalnych wersji – ja na pewno to zrobię :)

Posted in Komiksy.


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.