Skip to content


Incognito Comics Online Shop – Recenzja

Zrobiłem ostatnio zakupy w angielskim, internetowym sklepie z komiksami (komiksiarni?). Sklep nazywa się Incognito Comics – znalazłem ulotkę na EXPO, inaczej chyba bym ich nie znalazł. Strona nie wygląda zbyt zachęcająco, jednak i tak lepiej niż konkurencji (najwyraźniej sklep z komiksami to niezbyt dochodowy interes, webmasterzy w UK są bardzo drodzy albo i to i to). Wracając do tematu – zamówiłem komiksy, podałem dane swojej karty na podstronie o wyglądzie “jestem scammerem i ukradnę Ci pieniądze” (ale https!) no i czekam. Przyszedł tylko email potwierdzający złożenie zamówienia. Żadnych maili w stylu “właśnie wysłaliśmy, będzie za X dni”. Pamiętam jak dziś – to był wtorek. Następnego dnia sprawdziłem stan konta – kwota zaksięgowana. Czyli pieniądze wzięli, jednak maila już nie raczyli wysłać.
No i dzisiaj (piątek tego samego tygodnia) listonosz przyniósł mi przesyłkę. Ładnie zapakowana w porządny kartonik (o wiele za duży – ale to bardzo dobrze w tym wypadku). No ale nie kartonik najważniejszy – otwieram, a tam…

a tam komiksy ;) Też bardzo porządnie zapakowane – porządne folie, kartonowe backboardy, rachunek. Chłopaki bardzo mile mnie zaskoczyli. Tutaj macie zdjęcie dwóch z zamówionych egzemplarzy.

Kolejny drobny szczegół który bardzo mi się spodobał to naklejki – porządne, ładne, wszystko jak trzeba:

Mała rzecz a cieszy. Podsumowując:

 • strona sklepu: 5/10
  1. Nie mogę powiedzieć, że nie spełnia swojego zadania, jednak oprawa jest tragiczna. Wolałbym dokonywać zakupów na stronie bardziej profesjonalnie wykonanej – czułbym się wtedy bezpieczniej.
 • informacje na temat zamówienia: 3/10
  1. Chciałbym otrzymać informację, że moje zamówienie zostało wysłane bez opóźnień, że otrzymam wszystkie zamówione komiksy. Tutaj ich system mnie zawiódł.
 • ceny: 7/10
  1. Nie mogę złego słowa powiedzieć – według mnie ok 30% taniej niż w sklepie (jeżeli chodzi o dość nowe numery). Nie liczę kosztów przesyłki (dużo taniej niż gdybym miał jechać do centrum autobusem i metrem).
 • zgodność towaru – stan opisany/stan rzeczywisty: 9/10
  1. Dałbym 10/10 ale niestety na jednym z komiksów znalazłem małe zadrapanie (2mm), czyli jednak nie jest to stan NEAR MINT.
 • opakowanie przesyłki: 10/10
  1. Nie mam żadnych zarzutów.
 • oznakowanie komiksów: 10/10
  1. Wzorowe – życzyłbym sobie takie oznakowanie w sklepach.
 • Ocena ogólna: 7/10
  1. Bardzo dobry sklep, godny polecenia. Myślę że jeszcze nie raz skorzystam z jego usług. Szkoda tylko że ich strona pozostawia nieco do życzenia.

  Posted in Komiksy.


  0 Responses

  Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.  Some HTML is OK

  or, reply to this post via trackback.