Skip to content


Fabulous Furry Freak Brothers Bookplate

Polując wczoraj na autografy panów od Tank Girl zaszedłem do sklepu GOSH! i zakupiłem bookplate Fabulous Furry Freak Brothers. Jest to zbiór wszystkich komiksów Gilberta Sheldona traktujących o przygodach trójki braci – narkomanów. Księga jest gruba i ciężka – od zwykłej edycji różni się wewnętrzną wklejką – narysowaną specjalnie dla GOSH przez autora. Jest to seria limitowana – istnieje tylko 200 egzemplarzy.

FFFB wywodzi się z nurtu underground, jego początki sięgają roku 1968. Bardzo trudno go kupić w tutejszych sklepach – w kartonach są zakładki FFFB, jednak zawsze jest tam pusto – prawdopodobnie wszystkie egzemplarze rozchodzą się błyskawicznie. Komiksy które widziałem były drogie – rzędu 10-15 funtów za komiks w średnim stanie. Przyczyną popularności jest obłędny styl serii – pełen absurdu, narkotyków i halucynacji. Moją ulubioną sceną jest fragment z pierwszej części – braciom skończyły się narkotyki i wysyłaja w środku nocy Grubego Freddy’ego do parku Ripoff (genialna nazwa). Oto co stało się dalej:

Tekst “Don’t be afraid. We are just drug addicts” nocą w parku to według mnie mistrzostwo :)
Niesamowite są też przemyślenia braci: “Dope will get you through times of no money better than money will get you through times of no dope.” :D
Zachęcam wszystkich do bliższego przyjrzenia się temu komiksowi, naprawdę warto. Nie polecam jednak życia “FFFB way” :)

A tak wygląda książka z wkładką (numer 11x z 200):

Posted in Komiksy.


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.