Skip to content


Wulf and Batsy

Jest to całkiem świeża seria, wydana przez Viper Comics. Trafiłem na nią zupełnie przypadkowo – szukałem jakiegoś dobrego komiksu o wilkołakach. No i znalazłem Wulf and Batsy.

Jest to historia o dwójce przyjaciół – Cevinie i Batsy. Pierwszy jest wilkołakiem, druga – wampirzycą. Razem przemierzają kraj w bliżej nieokreślonym celu. Na swojej drodze napotykają wrogich mieszkańców i szalonych naukowców (jak dotąd – ukazały się dopiero 3 numery, czwarty w drodze).

Co mnie urzekło w tym komiksie?

Przede wszystkim jest kapitalnie narysowany przez Bryan’a Baugh’a. Wilkołak jest w stylu Van Helsingowskim, żółte oczy, wielkie zęby i wyjątkowo paskudny wyraz pyska. Batsy jest całkiem zgrabna, nosi pończochy i ma szponiaste dłonie, jak na wampirzycę przystało. Komiks nie stroni od lekkiej erotyki i całkiem poważnej przemocy – jakkolwiek bohaterowie nie napadają i nie żywią się ludźmi, to zagrożeni się nie certolą:

Jest sporo drobnych, starych sztuczek, które w połączeniu z czarno-białą formą budują mroczny być może nie klimat, ale klimacik ;)

Bryan ma bardzo interesujący styl – jakkolwiek sam komiks jest prawdopodobnie rysowany “na szybko”, to już obrazy z jego galerii na myspace są niezwykle wyraziste i dopracowane:

Jak dla mnie jest to jedno z najfajniejszych odkryć ostatnich kilku miesięcy, jeżeli lubicie wampiry, wilkołaki i nie odstrasza Was czarno-biała forma to naprawdę gorąco polecam!

Posted in Komiksy.


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.