Skip to content


flOw game

Chciałbym dziś przedstawić Wam grę flOw – dość leciwą, jednak nie każdy ją zna (pomimo że ukazała się wersja na Playstation 3).

Wymagania są praktycznie żadne (przeglądarka z zainstalowanym flashem), więc pograć można na dowolnym komputerze podłączonym do internetu (tak, w pracy też). Świetny sposób na odstresowanie się po utarczkach z szefem.

Idea gry jest bardzo prosta – jesteśmy bliżej niezidentyfikowanym stworem pływającym w pra-oceanie.
Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie musimy jeść, dzięki czemu rośniemy i pożarcie nas samych staje się trudniejsze. Ocean podzielony jest na warstwy – przemieszczamy się między nimi zjadając czerwony plankton (płyniemy do następnej wartswy wgłąb) lub plankton niebieski (wypływamy na wyższą warstwę). Nasza dieta to maleńkie bakterie, stwory podone do nas, płaszczki oraz meduzy. Ostatnie dwa organizmy robią się agresywne po zbliżeniu i próbują przetworzyć nas na składniki odżywcze. Aby je pokonać, musimy pożreć ich kluczowe komponenty – duże okręgi w ich ciele. Dodatkowo w oceanie pływają bonusy, zwiększające np rozmiar naszej paszczy.
Idea prosta, w grze nie znajdziemy zbyt wiele fajerwerków, jednak jest ona niesamowicie wciągająca. Po dopłynieciu na samo dno ewoluujemy w inną formę – np meduzę i zaczynamy od początku.
Gra dostępna jest tutaj.
Poniżej kilka screenów:

Posted in Gry.


4 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. pawelk says

  Kurcze – wydawało mi się, że nie da się przejść, a jednak przeszedłem i ewoluowałem. :)

 2. Siegfried says

  problem w tym ze pozniej staje sie to nudne… ciekawe jak wyglada wersja na PS3, moze ciekawsza.

 3. pawelk says

  No właśnie pograłem trochę meduzą, popatrzyłem jak się rusza i zostawiłem…

 4. Siegfried says

  no to tak samo jak ja :DSome HTML is OK

or, reply to this post via trackback.