Skip to content


Firefox, użytkowanie i pluginy

Jak wspomniałem tutaj, postanowiłem przerzucić się z nieszczęsnej Opery na Firefoxa. Po dwóch dniach użytkowania jestem lekko przerażony mulastością lisa, brakuje mi kilku usprawnień, ale generalnie jestem z przeglądarki bardzo zadowolony. Ściągnąłem sobie kilka pluginów które pomagają mi w przebijaniu się przez zawartość sieci.

Read It Later – bardzo przydatny plugin jeżeli nie zawsze macie czas na czytanie interesujących Was artykułów – zamiast dodawać je do zakładek (gdzie pewnie i tak ich nie znajdziecie), RIL tworzy zakładki tymczasowe – po kliknieciu na jego ikonę widzicie linki, które postanowiliście przeczytać później. Przydatną funkcją jest też możliwość wskazywania linków – czyli zamiast odwiedzać każdy z nich i następnie dodawać zawartość do RIL, klikamy tylko w nagłówki – przeglądarka doda je do listy na później (zamiast je otwierać).

readItLater

FireShot – to coś, czego zawsze brakowało mi w Operze. Za pomocą tego pluginu możecie zrobić zrzut CAŁEJ strony (zamiast fragmentu widocznego na ekranie przy naciśnięciu PrtScr). Dodatkowo można wynik przetworzyć w mini edytorze przed zapisem na dysk. Użyteczna funkcja dla bloggerów.

fireshot

XMarks – teoretycznie powinien być to manager zakładek (server-based), jednak ja używam go przede wszystkim jako podpowiadaczki stron podobnych do bieżącej – czasami można znaleźć bardzo interesujące portale.

xmarks

Speeddial – czyli robimy Operę z Firefoxa ;) Plugin umożliwia nam zdefiniowanie najczęściej odwiedzanych stron, do których skróty pojawią sie na każdym nowootwartym tabie. Niby to samo co skróty na panelu, ale wierzcie mi – na szybko dużo łatwiej trafić w prostokąt 200×150 pixeli niż 32×32 ;)

speeddial

Brakuje mi jeszcze pluginu, który by dodał przycisk NEW TAB do listy tabów od (uwaga!) PRAWEJ strony. Są takie cuda, ale od strony lewej, co jest niepoprawne i niewłaściwe. Zna ktoś coś takiego?

Posted in TechBlog.


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.