Skip to content


III Rzeczpospolita Festiwalowa

09_placebo_1

 

Jeszcze niedawno Polska (i nie tylko ale cała Europa wschodnia) była dla zagranicznych artystów krainą dziką i nieznaną. Jakiś znany artysta/zespół pojawiał się zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim i to w Warszawie bądź w Katowicach no i festiwale letnie gdzie raczej grały zespoły rodzimej prowieniencji. Dzisiaj jakiś znany artysta pojawia się u nas w kraju coraz częściej czy to sam czy na festiwalu. Latem prawie każde większe miasto organizuje swój własny festiwal który zazwyczaj ma promować miasto i coraz częściej grają na nim artyści zagraniczni. Na festiwal teatralny MALTA w Poznaniu zaproszeni zostali Nine Inch Nails i Jane’s Addiction, wydarzenie ciekawe. Co do pierwszego to jest ich pierwszy koncert w Polsce i prawdopodobnie ostatni z tego co słyszałem jest trasa w pożegnalna ale to nic potwierdzonego. Na Hunter Fest wystąpi Motorhead, Machine Head, w Jarocinie Ten Years After, legenda amerykańskiego hardcora co to już myślałem ze nie istanieją bo długo nie było o nich słychać BAD BRAINS i nowo falowe granie w UK New Model Army. W Gdyni na open’er zagrali Prodigy, Arctic Monkeys, Prodigy, Duffy, Moby, MADNESS, Faith no more, Kings of leon itd., itp.

Kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć o takich festiwalach dzisiaj istniejemy jako kolejny przystanek na Europejskiej mapie festiwalowej, staliśmy sie bardzo atrakcyją publiką gdzie warto przyjechać. Jednak przez 20 lat zmieniło się wiele w kwestii rozrywki, każdy znajdzie coś dla siebie. Ten rok jest jeszcze bardziej szczególny, wszędzie straszą kryzysem, ale to chyba muzyki sie nie tyczy, zainteresowanie jest ogromne i wygląda na to, że szanse na spadek są bardzo małe mam nadzieję, że tak zostanie.

Posted in Muzyka.


2 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Siegfried says

    no tak, ale opener to podobno byla lekka zwala organizacyjna, ciekawe jak dlugo jeszcze ludzie beda dawac sie naciagac :(

  2. Heniek says

    nie ma imprezy idealnej! :DSome HTML is OK

or, reply to this post via trackback.