Skip to content


Muzyka z Atari.

8BP099 31 lipca podczas festiwalu filmowego ERA NOWE HORYZONTY towarzyszyła impreza na której wystąpili artyści z kolektywu 8bitpeoples Artist Collective. Jest to kolektyw założony w 1999 roku w Nowym Jorku przez  Jeremiah Johnson (AKA Nullsleep) i Mike Hanlon (AKA Tangible). Kolektyw zrzesza ludzi którzy tworzą muzykę na 8 bitowych platformach takich jak Atari, Commodore 64, Nietendo Gameboy. Najbardziej ciekawym wykonawcą jest moim zdaniem Bit Shifter który za pomocą Gameboya osiąga brzmienia połamane rodem z WARP RECORDS (Aphex Twin, Squerpusher). Nowy Jork zawsze był miejscem muzycznej awangardy i skupiał wielu artystów. I jakby tego było jeszcze mało co roku odbywa się BLIP FESTIWAL na którym występują wszyscy fani 8 bitowego brzemienia. Jestem naprawdę ciekawy jak to brzmi na żywo, bo na płytach ma to naprawdę dobre brzmienie. A i jeszcze jedna ciekawa rzecz wszystko to co robią jest do pobrania za darmo z ich strony 8bitpeoples razem z okładkami.

 

Linki:

Nullsleep na Blip Festiwal

Blip festiwal

WARP

Posted in Muzyka.


2 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Siegfried says

    wow, tego nie znalem, niezle :) pamietam te czasy jak dzisiaj i tych wszystkich koderow, grafikow i muzykow na roznorakich parties – zawsze nawaleni w sztok (pewnie dlatego ze wszyscy mieli po 1x lat i party w warszawie to byla ucieczka spod czujnego oka rodzicow) :)

  2. Siegfried says

    a tak w ogole to ostatnio moj szef mowil cos o jakiejs imprezie na jachcie davida whittakera – podobno akcja byla gruba :DSome HTML is OK

or, reply to this post via trackback.