Skip to content


Seriale sprzętu

Przez lata bycia geekiem większość z nas gromadzi tony elektroniki – od aparatów fotograficznych, poprzez zewnętrzne dyski twarde, aż do komputerów, laptopów i monitorów. Większość z tych przedmiotów posiada numery seryjne – z reguły są one też podane na pudełkach, jednak wszelkie kartoniki mają to do siebie, że znikają po pewnym czasie. Mało kto spisuje te numerki – no bo po co?

Numery seryjne mogą być jednak użyteczne w przypadku kradzieży – jest wtedy drobna szansa że uda się odzyskać sprzęt (zdecydowanie większa niż przypadku braku tych danych). Oczywiście każdy uważa, że ten problem go nie dotyczy, co nie jest chyba najwłaściwszym podejściem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że sprzęt przenośny (tj aparaty i laptopy) są szczególnie narażone na kradzież (np można mieć pecha i trafić na blokersów wieczorową porą). Co więc zrobić z tymi numerkami ?

Można je zapisywać na karteczce, niestety karteczki zachowują się podobnie do pudełek – tj znikają bezpowrotnie. Ja korzystam z nieco innej metody – fotografuję te cyferki i wrzucam na Picasę – łatwo je później znaleźć, nie zajmują dużo miejsca (zdjęcia można pozmiejszać do 800x) i nie są narażone na utratę (chyba że google trafi szlag). Jedyny problem to jak zrobić zdjęcie seriala naszego aparatu fotograficznego (jeżeli nie dysponujemy dwoma) ;) No i raczej nie powinniście zamieszczać w folderach publicznych zdjęć Waszych kluczy od windowsa ;)

Posted in TechBlog.


2 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Heniek says

    Jeśli mowa o kluczach w ostatnim Cd Action w dziale Na luzie było o tym jak jakiś czas temu w tej gazecie do gry który była dodana w numerze był podany Serial do gry i jakiś koleś napisał o tym na jakimś zagranicznym forum, i redakcja została zasypana genialnymi prośbami z zagranicy o seriala wszystkie prośby były tłumaczone przez jakiś internetowy translator ubaw po pachy miałem czytając te listy!!!

  2. Siegfried says

    kurfa, mam nadzieje ze tutaj mnie nie zasypia prosbami o seriale do gier :DSome HTML is OK

or, reply to this post via trackback.