Skip to content


Spirit of 69 ……Oi

Parę dni temu miałem okazje obejrzeć moim zdaniem najlepszy film jaki widziałem w tym roku, kompletnie przed przypadek nigdy o tym filmie nie słyszałem film jest z 2007 roku „This is England”.

Historia dzieje się w 1983 roku jak można się domyśleć w Anglii, jest to historia 12 letniego chłopca który traci ojca w konflikcie o Falklandy, ma straszne problemy z akceptacją w szkole jest wyśmiewany z powodu ojca, zaprzyjaźnia się z grupą Skinhedów, wiele starszych od siebie gdzie w końcu zostaje zaakceptowany i zyskuje prawdziwą przyjaźń.

Do całej historii tłem jest sytuacja społeczno – polityczna w kraju owładniętej strajkami konfliktem bezrobociem a premierem jest żelazna dama czyli Margaret Thatcher. Najlepszy obraz o skinheadach 69 i rozłamie jaki się dokonał w tej kontrkulturze (dopiero wtedy pojawili się wśród nich rasiści do tego czasu ten ruch nie miał z tym nic wspólnego). Główny bohater jest rozdarty pomiędzy tym wszystkim do końca nie zdając sobie sprawy z tego co się tak naprawdę dzieje wszystkie jego decyzje są wywołane chęcią zastąpienia braku ojca. Naprawdę polecam gorąco wszystkim ten film jest najlepszy obraz lat 80 jaki widziałem do tej pory!

Pozdrawiam i życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku!

 

Posted in TechBlog.


4 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. Siegfried says

  lepsze od romper stomper? :)

 2. Heniek says

  Czy lepsze nie wiem raczej nie zupełnie inne! o co innego tam chodzi.

 3. siegfried says

  musze obejrzec, mam nadzieje ze nie bede sie pozniej bal chodzic po ulicach :D

 4. Heniek says

  Napewno się zmieni trochę twój punkt widzenia, polecam ci jeszcze taki dokument “SKINHEAD ATTITUDE”, są tam także zdjęcia z Polski ale porażka na maxa! ogólnie dokument rewelacja!Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.