Skip to content


SONISPHERE FESTIWAL.

wielka4_550

Pod koniec zeszłego roku dotarła do mnie informacja, że Metallica i Slayer wystąpią razem na jednym koncercie w Polsce w ramach Polskiej edycji SONISPHERE FESTIWAL. Tydzień po tym fakcie okazało się że wraz z nimi na tym festiwalu wystąpi również Anthrax i Megadeth. No i takim sposobem będzie miał miejsce pierwszy od 26 lat koncert „wielkiej czwórki” Thrash Metalu, kapel które razem stworzyły ten gatunek na jednej scenie.

Na początku lat 80 były więcej kapel grających w podobnym klimacie, ale to właśnie te kapele podniosły wszystko o poziom wyżej technicznie. Były trzy rejony gdzie które nadawały tempo rozwoju tego gatunku, to Los Angeles (Metallica i Slayer), Bay Area (Exodus) i Nowy Jork (Anthrax i Overkill). Na ten gatunek wpłynęła także scena hardcore która rozwijała się właśnie w Nowym Jorku, byli to ludzie wychowani na punk rocku, hardcore był jakby amerykańską odpowiedzią na to co działo się w Europie. Najlepszym dowodem przenikania się tych dwóch gatunków była kapela Suicidal Tendencies.

Wszystkie te kapele wywarły ogromny wpływ na to jak kształtował się ten gatunek od lat 80 do chwili obecnej! Naprawdę to będzie wielkie wydarzenie! Festiwal także odbędzie się w Anglii, Szwajcarii, Finlandii, Czechach, Szwecji ale w każdym kraju lista kapel występujących jest inna, wielka czwórka wystąpi jeszcze razem tylko Czechach i Szwajcarii.

http://pl.sonispherefestivals.com/

Posted in Muzyka.


One Response

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. siegfried says

    o kurwa! rzeczywiscie!
    no to jest naprawde mocna ekipa, ruda sie ucieszy bo ostatnio zaczela sluchac Megadethu :) szkoda ze w anglii jakas taka mierna obsada, zobaczylbym chetnie ironow, slayera, anthrax i coopera. reszta do mnie nie przemawiaSome HTML is OK

or, reply to this post via trackback.