Skip to content


Behemoth – Evangelion

evangelion_800-794px

Mimo, że od premiery minęło już trochę czasu postanowiłem opisać ten album, o którym było już strasznie głośno przed jego premierą. Czekałem naprawdę z wielką ciekawością na to wydawnictwo i powiem szczerze, że takiej ekstremalnej muzyki nie słucham z paroma wyjątkami (Vader, Immortal, Limbonic Art) ale dawno nie słuchało mi się tak dobrze tej kapeli. Evangelion jest idealnie nagrany odpowiedzialnymi za to byli Daniel Bergstrand szwedzki muzyk, producent muzyczny, realizator oraz inżynier dźwięku zasłynął ze współpracy z In Flames przy albumie Reroute to Remain (produkcja i miskowanie) oraz na poprzednim albumie Behemotha The Apostasy (miksowanie), Colin Richardson angielski producent muzyczny, inżynier dźwięku i muzyk współpracował z Slipknot, The Exploited, Machine Head, Fear Factory, Carcass, Overkill, Cradle of Filth, Kreator, Sepultura, Trivium, Cannibal Corpse czy Napalm Death. Nagrywaniem gitar zajęli się Sławek i Mirosław Wiesławscy, masteringu dokonał Ted Jensen amerykański producent muzyczny oraz inżynier dźwięku współpracował z AC DC, Kiss, Eric Clapton, Metallica (Death magnetic).

Naprawdę nie ma się co dziwić że płyta jest ulizana na maxa! Brzmienie jest naprawdę zachwycające, czyste nie zlewa się w jedno każdy instrument słychać dokładnie sitare w Shemhamforash czy sekcje dętą w Ov Fire And The Void (polecam słuchanie na słuchawkach!). Już od pierwszego utworu Daimonos słychać moc tego albumu aż do ostatniego Lucifer, ciężkiego wolnego utworu w którym gościnnie wystąpił Maciek Maleńczuk. Evangelion jest wielkim krokiem naprzód dla tej kapeli, pokazali oni że cały czas można się rozwijać, iść dalej w swoim gatunku muzycznym i to że Polska kapela też może nagrać świetny album który zostanie doceniony za granicą (tam chyba nawet bardziej niż u nas w kraju). Behemoth nie jest jedyną kapela znaną światu która pochodzi z naszego kraju, faktem jest że to Vader przetarł szlak dla reszty tylko z tą różnicą że Vader przestał się rozwijać.

Dodatkiem do albumu jest DVD z filmem jak powstawała płyta, naprawdę ciekawy materiał dla każdego kto chciałby zobaczyć jak powstaje album w studio plus zabawne historie. Osobą odpowiedzialną za powstanie tego dokumentu jest Kuba Mańkowski wokalista i gitarzysta trójmiejskiej kapeli metalowej PNEUMA. Album jest rewelacyjnie wydany w kartonikowym opakowaniu, książeczka zawiera teksty do każdego utworu co jak dla mnie jest dużym plusem bo nie wszystkie kapele to stosują, posiada świetną szatę graficzna wzbogaconą bardzo dobra sesją zdjęciową, płyta brzmieniowo i wizualnie wydana została na światowym poziomie, naprawdę wielki szacunek dla tej kapeli!

 

To jest Nagranie z 1996 roku

Ov Fire and The Void – Evangelion 2009

Posted in Muzyka.


2 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Siegfried says

    hyhyhy niestety na torrentach ksiazeczek nie daja :)

  2. Heniek says

    czasami są :PSome HTML is OK

or, reply to this post via trackback.