Skip to content


Develop Quiz Marzec 2010

Po raz kolejny wzięliśmy udział w quizie deweloperów organizowanym przez magazyn Develop. Impreza ponownie miała miejsce w Sway’u na Holbornie. Do współzawodnictwa stanęło 20 drużyn, jednak tym razem były to same płotki – żadnych brażowych rekinów. Splash Damage (franczyzny Enemy Territory, Wolfenstein, Doom 3), Rocksteady (Batman: Arkham Asylum), Firefly (Stronghold, Space Colony), Hotgen (wcale nie są ciekawi, ale ze to kumple), Exient (Tiger Woods, Need for Speed Undercover).

Quiz składał się z ośmiu rund po 8 pytań, po 4 rundach była przerwa i wyniki, potem druga tura i wyniki końcowe z wręczeniem nagród. Impreza była prowadzona przez nowego “wodzireja” – podobno gość był szychą z Developu. Niestety jakość jego żartów była żenująco kiepska – właściwie to był chamem i prostakiem: kurwowanie nie ma nic wspólnego z byciem zabawnym. Dodatkowo część odzywek była w stylu “coo, chcielibyście jedzenie i piwo za które zapłaciliście?”. Smutne jest to, że wspomniane jedzenie było naprawdę kiepskie, a darmowe piwo skończyło się dziwnym trafem tuż po zakończeniu quizu, w związku z czym sporo ekip zawinęła się do domu – 4 funciaki za małe piwo to trochę za dużo :) Tym bardziej że drinki miały być darmowe. No ale prawdopodobnie nauczyli się czegoś po poprzednich edycjach – my zawsze siedzieliśmy dopóki nas nie wygonili :)

Po 4 rundach nasz team zajmował zaszczytne pierwsze miejsce, szkoda tylko że od końca :) Na szczęście wzięliśmy się konkretnie w garść i wylądowaliśmy na miejscu 17-tym, co trzeba uznać za ogromny sukces. Tym razem pytania rzeczywiście dotyczyły gier i geekowych historii, więc mogłem wziąść aktywny udział i odpowiedzieć na kilka z nich (najbardziej podobało mi się pytanie: “Jak nazywał się pierwszy pies w kosmosie, podaj oryginalną pisownię imienia”, po czym odpowiedzią miała być “LAIKA” hyhy).

Ogólnie quiz mógłby być dużo lepszy, ale tak czy inaczej miło było zobaczyć pare znajomych twarzy. Mam nadzieję że organizatorzy wyciągną wnioski z masowej ucieczki gości i następna impreza będzie tip top.

Posted in Gry, TechBlog.


2 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Heniek says

    fajna sprawa z tym quizem, a to był tylko dla film czy normalnie każdy mógł się wbić na tą imprezę?

  2. Siegfried says

    Kazdy mogl przyjsc, pod warunkiem ze oplacilby sobie stolik. Chociaz mysle ze gdybys ktos zarejestrowal sie jako SKLEP OGRODNICZY LTD to mogliby troche kpic :DSome HTML is OK

or, reply to this post via trackback.