Skip to content


Dziesięć powodów dla których warto założyć bloga


Powodów dla których ludzie zakładają blogi jest cała masa. Jeżeli zamierzasz dołączyć do bloggerskiej braci, powinieneś zastanowić się nad tym, jakich czytelników zamierzasz przyciągnąć i jaką tematykę bloga wybrać. Tak czy owak, niezależnie od tego czy zamierzasz pisać dla pieniędzy czy też dla przyjemności, poniżej znajdziesz dziesięć powodów dla których powinieneś zacząć już dzisiaj!

1. Zarabianie
Pomysł aby zrobić z blogowania sposób na dodatkowy dochód przemawia do wielu osób. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że coraz więcej i więcej posiadaczy blogów zaczyna na nich zarabiać pieniądze – zarówno poprzez reklamy jak i tzw. programy partnerskie oferowane przez coraz większą rzeszę firm. Co ciekawe, nie ma znaczenia tematyka naszego bloga, dopóki jest on w stanie przyciągnąć odpowiednią liczbę czytelników. Można zarabiać na pisaniu o swoich zainteresowaniach, przemyśleniach czy pomysłach. Najważniejsze aby pisać artykuły regularnie, na odpowiednim poziomie i na temat.

2. Wyrażanie samego siebie
Czy może być coś lepszego niż pisanie o sobie? Jest to jeden z najpopularniejszych tematów blogów – zaraz obok pisania o biznesie. Na całym świecie ludzie piszą od lat na temat najlepiej im znany: o nich samych. Jest to kretaywny sposób na informowanie innych o swoich obecnych poczynaniach i pokazywania szerokiej publice swoich zainteresowań i aspiracji .

3. Promowanie siebie
Kolejny sposób na reklamowanie czegoś co znasz bardzo dobrze – siebie! Niezależnie od Twojego wieku i okoliczności w jakich się znajdujesz, możesz założyć bloga aby zainteresować innych swoją osobą karierą, życiem czy zmianami w nim zachodzącymi. Jeżeli zaoferujesz innym swoją pomoc i doświadczenie, będzie to wspaniała okazja aby przybliżyć im Twoją osobę! Wielu przedstawicieli wolnych zawodów korzysta z blogów aby pokazać innym swoje osiągnięcia i doświadczenie.

4. Promocja produktów i usług niszowych
W przypadku gdy nasz produkt jest niezbyt znany na rynku, możemy posłużyć się blogiem w celu zainteresowania nim szerszej publiki. Przykładowo wielu ludzi przekształca swoje hobby w pełno wymiarowe biznesy poprzez publikację zdjęć wykonanych przez siebie przedmiotów, dzięki czemu inni ludzie mogą wyrazić swoją opinię na ich temat. Korzystając z darmowych platform takich jak WordPress czy też Blogger można zredukować koszty do minimum.

5. Jako narzędzie biznesowe
Wiele firm o ugruntowanej pozycji na rynku korzysta z blogów jako narzędzi do kontaktu z klientami w nieco mniej formalny sposób. Komentarze na blogach służą często jako niezależne źrodło opinii na temat konkretnych produktów – dużo lepsze niż strona producenta.

6. Dokumentacja wydarzeń
Na Twoim blogu możesz dokumentować swoje wyjazdy, polecać miejsca warte odwiedzenia i atrakcje warte zobaczenia, co zaspokoi ciekawość Twojej rodziny, znajomych i przypadkowych gości. Blogowanie to świetny sposób na dzielenie się codziennymi ciekawostkami i informacjami z Twojego otoczenia.

7.Jako platforma komentatorska
Wiele osób zdobyło rozgłos w internecie dzięki komentowaniu na swoich blogach bieżących wydarzeń politycznych i sportowych. Jeżeli interesujesz się sytuacją na scenie politycznej i na świecie, blogowanie to świetny sposób aby zostać usłyszanym!

8.By pomagać innym
Podręczniki i samouczki wypełniaja przestrzeń blogosfery. Jeżeli jesteś ekspertem w danej dziedzinie lub wiesz jak zrobić pewne rzeczy łatwiej i szybciej, załóż bloga i podziel się swą wiedzą z innymi! Tego rodzaju strony zdobywają coraz większą popularność i zyskują coraz większe rzesze czytelników.

9. Jako narzędzie kontaktu
Ludzie przebywający z dala od swej rodziny często wykorzystują blogi aby dzielić się z najbliższymi tym co ich spotkało na codzień. Jest to zdecydowanie dużo łatwiejsze niż dzwonienie do każdego z osobna! Poza tym umożliwia to interakcję z i pomiędzy czytelnikami.

10.Aby wyrwać się ze schematu 9-5
Wiele gwiazd sceny bloggerskiej i autorów książek elektronicznych zaczynało właśnie jako blogerzy. Pisanie o swych zainteresowaniach i duże grono czytelników umożliwiło im zmianę trybu życia – blogi stały się ich głównym źródłem dochodu. Jako narzędzie do ćwiczenia swojej kreatywności blog nie ma sobie równych, nic też nie sprawia takiej satysfakcji jak duża liczba komentarzy pod wpisem!

To tylko kilka przyczyn dla których warto założyć własnego bloga. Zachęcam każdego do spróbowania swoich sił w blogowaniu – najczęściej nic to nie kosztuje a może przynieść sporo radości. Kto wie, może wasz blog dorówna kiedyś blogom największych gwiazd internetu!

Czego Wam z całego serca życzę!

Posted in TechBlog.


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.