Skip to content


Komiksy

Jednym z moich zainteresowań są komiksy. Ale nie takie o których myślicie – Superman i Spiderman wywołują u mnie dreszcz obrzydzenia. Tak samo jak reszta superbohaterów. Ja lubię komiksy apokaliptyczne, mroczne i paskudne. Lubię bohaterów którzy są wieźniami swoich super mocy, bohaterów z wadami i złymi nawykami. A także krew, duużo krwi. Jeżeli was to nie przeraża to polecam następujące tytuły:

Walking Dead

walking dead
Historia jak z 28 Days Later – policjant budzi się w szpitalu i z przerażeniem odkrywa, że cały świat został opanowany przez żywe trupy. Komiks czarno-biały (niech to was jednak nie zniechęca, warty przeczytania), urzeka przede wszystkim bohaterem – zwykłym facetem, którego sytuacja po prostu przerasta. Do minusów zaliczyłbym rozwój akcji – autor czasami sprawia wrażenie jakby oglądał za dużo oper mydlanych. Ale ogólnie bardzo dobry komiks.
Więcej na wiki…


Wasteland

wasteland
Komiks usytuowany w przyszłości – ludzkość przeżyła bliżej nieokreśloną katastrofę, która zniszczyła znany nam świat. Niedobitki żyją w małych społecznościach, atakowani przez Ludzi Piasku. W jednym z ataków zostaje zniszczona osada Providence, a jej mieszkańcy postanawiają przenieść się do pobliskiego miasta, oddalonego o bagatela siedem dni marszu. na miejscu okazuje się że nie jest oaza spokoju.
Kolejna czarno-biała pozycja, główny bohater to postać o wątpliwej reputacji. Seria bardzo dobra, jednak tak samo jak w przypadku Walking Dead nieco przegadana. Mimo to warto sięgnąć po ten komiks.
Więcej na wiki…


Singularity 7

wasteland
Tym razem Ziemia zostaje zaatakowana przez nanoroboty, których głównym zadaniem jest przetwarzanie środowiska na pojedyńcze atomy. Jednak nie tak bez celu – całością dowodzi pierwszy zainfekowany ziemianin, szaleniec. Resztki ludzkości kryją się głęboko pod powierzchnią, chronieni przez specjalne pola siłowe niszczące wraże nanoroboty. Na szczęście jest grupa ludzi, których nanoroboty akceptują z niewiadomych bliżej przyczyn. Daje im to specjalne zdolności, dzięki którym mogą walczyć ze sługusami systemu.
Komiks mroczny, ciężki, jednak szalenie interesujący. Szkoda że seria jest bardzo krótka – zaledwie pięć numerów. Mimo to każdy fan apokaliptycznych wizji powinien się z nią zaznajomić.
Więcej na wiki…


DMZ

wasteland
Akcja tego komiksu ma miejsce na Manhattanie, który w czasie wojny między Stanami Zjednoczonymi a separatystycznymi Wolnymi Stanami stał się strefą buforową. Młody stażysta Matthew Roth przylatuje do miasta i od razu wpada w kłopoty – jego helikopter zostaje zestrzelony a on sam musi odnaleźć się w całkowicie wrogim otoczeniu – Manhattan jest strefą wojny pomiędzy dziesiątkami skłóconych “partii”.
Na pierwszy rzut oka DMZ sprawia trochę “lipne” wrażenie – na początku nie mogłem się przemóc i zacząć czytać. Jednak już po dwóch numerach moje nastawienie zmieniło się diametralnie – jest to jeden z najlepszych komiksów o tej tematyce. Dość lekki, kreska nie zachwyca, jednak jest w nim coś co sprawia że chętnie sięga się po następną część. Polecam
Więcej na wiki…

To na razie wszystko, jak będę miał więcej czasu to dorzucę kilka innych. Miłej lektury!

p.s. Jeżeli nie wiecie jak otworzyć plibi .cbr lub .cbz to polecam CDisplay. Lub ewentualnie możecie zmienić rozszerzenia na .rar (.cbr) lub .zip (.cbz) i skorzystać ze zwykłego viewera windows.


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.



Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.